Newsy

18.01.2022

Wspomnienia nieudanego związku Johna K

Rozpoczynając 2022 rok z przytupem, piosenkarz i autor tekstów John K prezentuje nowy singiel wraz z teledyskiem zatytułowany “A LOT”.

W utworze wyprodukowanym przez WYNNE (MGK, Jaden Smith) John ponownie łączy siły z tekściarzem Stephem Jonesem, z którym współtworzył swój przebój „if we never met”. W „A LOT” zastanawia się nad rozpadem związku, gdy w tle pojawia się idealnie czysty riff gitarowy. Myśląc o swojej byłej drugiej połówce, zastanawia się czy jego ukochana osoba „kiedykolwiek nosi jego bluzę, kiedy jest chłodniej?” i wyznaje: „Dużo o tobie myślę”.

„Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, jak często wypowiadam słowo «dużo», dopóki nie napisałem tej piosenki”, wyjaśnia John. „Opowieść opowiada o tym uczuciu, kiedy nie możesz wyrzucić kogoś z głowy, chociaż ta osoba jest poza twoim zasięgiem. To historia o wracaniu do wspomnień i myśleniu o osobie, której nigdy nie chciałbyś stracić. To naprawdę prosty koncept, ale czułem, że moi fani od razu będą mogli się z nim utożsamić. Zepsułeś kiedyś coś bezpowrotnie, a potem pozostało ci tylko wspomnienie tego, jak dobre to było? To dużo do przetrawienia…” – opowiada artysta. 
 
Wyreżyserowany przez Erika Rojasa (Jessie J, Dillon Francis) teledysk ożywia tekst piosenki. Klip przeplata wspomnienia szczęśliwszych chwil z samotnym Johnem K w barze, a nawet tańczeniem na zewnątrz, na oczach zdezorientowanych sąsiadów.
 
„A LOT” to jego pierwsze wydawnictwo od czasu jego debiutanckiego albumu „in case you miss me” z 2021 roku. Album zdobył miliony streamów i szerokie uznanie krytyków. Billboard chwalił singiel „everything”, Pop Nerd Lounge opisał płytę jako „świetnie skomponowaną”, a Pop Inquirer dodał: „John K dał nam album, który z pewnością sprawi, że będziemy go odtwarzać w kółko”. „A LOT” to dopiero początek nowego rozdziału.
 
John K przyznaje, że chce tworzyć „ponadczasową muzykę”, ale to nie wszystko. Urodzony w Orlando i mieszkający w Los Angeles piosenkarz i autor tekstów wkłada wiele pracy w swoje ambicje. Od 2017 roku skromnie przekracza jeden punkt odniesienia za drugim. Do tej pory zdobył ponad pół miliarda streamów, platynowe certyfikaty za przełomowe „if we never met”, liczne pochwały, wyprzedane koncerty i współprace z artystami takimi, jak Kelsea Ballerin, Dona Diablo, Loote, teamwork. czy ROSIE.
 
W 2020 roku postawił sobie za cel stworzenie projektu podczas kwarantanny. W ten sposób powstała dziesięciościeżkowa „love + everything else”, która zyskała uznanie krytyków. Cała ta praca przygotowała grunt pod jego debiutancki album z 2021 roku, „in case you miss me”. Teraz, w 2022 roku, kontynuuje tworzenie ponadczasowej muzyki, z którą można się utożsamiać.
 
JOHN K niedługo wyruszy w trasę jako support Marca E. Bassy’ego podczas jego zimowej trasy po Ameryce Północnej.
Trending News
Lil Nas X i raper YoungBoy Never Broke Again połączyli siły

Po tygodniach zapowiedzi, zdobywca wielu platyn i nagród, supergwiazda Lil Nas X i raper YoungBoy Never Broke Again połączyli…

Więcej
Chris Brown z nowym albumem „Breezy”

Chris Brown wydał swój wyczekiwany 12. album studyjny „Breezy”. 24-ścieżkowy projekt jest pełen gwiazd i obejmuje gościnne wystąpienia znanych…

Więcej