Newsy

09.05.2022

Ukraiński zespół Kalush faworytem konkursu Eurowizji

Ukraiński zespół Kalush, który będzie reprezentował swój kraj na rozpoczynającym się wkrótce Konkursie Eurowizji w Turynie, przyznał, że ma świadomość tego, iż jest uważany za faworyta ze względu na tocząca się wojnę. Ale – jak dodali muzycy- jako możliwych zwycięzców wskazywano ich jeszcze przed wojną.

Kalush to zespół hip hopowy z Kijowa, założony trzy lata temu przez rapera Ołeha Psiuka, multiinstrumentalistę Ihora Didenczuka i DJ-a MC Kilimmena. W zeszłym roku został poszerzony o projekt Kalush Orchestra.

Przed inauguracją 66. edycji Eurowizji w stolicy włoskiego Piemontu Ołeh Psiuk powiedział: “Niektórzy ludzie mówią, że być może wygramy z powodu wojny, ale nasza piosenka była wśród pięciu faworytek jeszcze przed rozpoczęciem konfliktu, co znaczy, że ludzie lubią ją niezależnie od okoliczności“.

Agencja Ansa poinformowała, że mężczyźni z grupy otrzymali specjalne pozwolenie na opuszczenie Ukrainy, ale jeden z nich pozostał, by walczyć.

Hip-hopowo-folkowa piosenka “Stefania”, którą wykonają Ukraińcy, dedykowana jest matkom.

“To utwór o mojej matce”- podkreślił Psiuk. Następnie dodał: “Teraz, po wybuchu wojny wymowa piosenka nabiera szerszego znaczenia i opowiada o wszystkich matkach, które chronią swoje dzieci”.

Konkurs w Turynie odbędzie się w dniach 10-14 maja.

Zespół Kalush zagra w Polsce cztery koncerty, nad którymi wyłączny patronat telewizyjny sprawuje Music Box Polska.

30 czerwca w Poznaniu / Skwer Play,
1 lipca w Krakowie / Klub Kwadrat,
2 lipca we Wrocławiu / Centrum koncertowe A2,
3 lipca w Warszawie / Klub Progresja.

Bilety do nabycia:
www.goingapp.pl/polecamy/kalush
www.eventim.pl/artist/kalush

Trending News
“Amigo” – taneczny przebój Carli Fernandes

Artystka przygotowała dla fanów kilka niespodzianek Carla Fernandes jest główną przedstawicielką gatunku latino w Polsce. “Amigo” ma elementy klubowe…

Więcej
Harry Styles z długo wyczekiwanym albumem

Harry uczci premierę albumu dwoma wyjątkowymi występami „One Night Only” w Nowym Jorku (20 maja) i Londynie (24 maja)….

Więcej