Newsy

14.01.2022

Shawn Mendes z klipem z rodzinnego Toronto

Shawn Mendes, nominowany do Grammy, wyróżniany platynowymi płytami wokalista i autor piosenek, przedstawia teledysk do najnowszego singla „It’ll Be Okay”.

Za reżyserię wideo odpowiada Jay Martin, który wcześniej zrealizował dla Shawna klipy do utworów „Stitches” (7-krotna platyna), „Mercy” i „There’s Nothing Holdin’ Me Back” (potrójna platyna). Nowy teledysk powstawał w rodzinnym mieście Mendesa, Toronto.
Shawn Mendes w 2020 roku wydał swój czwarty, studyjny album „Wonder”, który spotkał się z entuzjastycznymi recenzjami. Płyta zadebiutowała na 1. miejscu w USA, czyniąc Shawna jednym z zaledwie trzech artystów na świecie, którzy umieścili aż 4 albumy na szczycie Billboard Top 200 w wieku zaledwie 22 lat. W 2019 roku Shawn Mendes był nominowany do nagrody Grammy za utwór „Señorita”, nagrany wspólnie z Camilą Cabello. Natomiast w 2018 roku otrzymał dwie nominacje do Grammy w kategoriach Best Pop Vocal Album (za jego trzeci, imienny album) oraz Song of the Year za „In My Blood”. W tym samym roku, platynowy singiel wokalisty, „If I Can’t Have You”, znalazł się na 1. pozycji zestawienia iTunes oraz na 2. lokacie Billboard Hot 100. Za sprawą numerów „Señorita” i „If I Can’t Have You”, Shawn Mendes stał się pierwszym w historii artystą, który jednocześnie okupował 1. i 2 miejsce zestawienia Top 40 chart.
 
W ubiegłym roku Shawn Mendes ogłosił trasę koncertową „Wonder: The World Tour”, w ramach której odwiedzi Polskę. Gwiazdor 24 marca 2022 roku wystąpi w Tauron Arenie Kraków. Na europejskiej części trasy Shawnowi towarzyszyć będzie King Princess.
 
Shawn Mendes może pochwalić się ponad 62 miliardami streamów na świecie oraz 10 miliardami odtworzeń klipów na YouTube. W 2018 roku został umieszczony na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie według magazynu „Time” oraz otrzymał tytuł najbardziej wpływowego artysty i nastolatka na świecie na wszystkich platformach społecznościowych (według ROI Influencer Media). Trafił również do zestawień „21 Under 21” Billboardu, „30 Under 30” Forbesa czy „25 Under 25” Spotify.
 
W 2019 roku Shawn Mendes powołał do życia swoją fundację, w ramach której wspiera i pomaga młodzieży.
Trending News
Nowe nadmorskie wydarzenie już 19-20 sierpnia!

LO♡E Ustka Festival to festiwal pozytywnych emocji. Słoneczne dni, ciepłe wieczory nad Bałtykiem, zachody słońca z najlepszą polską muzyką.  Największa…

Więcej
Roksana Węgiel powróciła z nowym autorskim singlem

Roksana Węgiel zachęca do wyjścia poza ramy.  „Głośniej” to hasło przewrotne. Idealnie pasuje do tanecznego, głośnego beatu nowej piosenki Roxie, ale jest…

Więcej