ROXIE WĘGIEL zapowiada album „13+5” singlem „Miasto”

ROXIE WĘGIEL zapowiada album „13+5” singlem „Miasto”

„Miasto” to drugi singiel zapowiadający drugi album studyjny Roksany, którego premiera 31 marca.

Roxie Węgiel mówi o utworze: „Miasto dało mi swobodę, ale też przytłoczyło mnie swoimi dźwiękami. Jestem przyzwyczajona do mojej Jasielskiej ciszy, której zdarza mi się szukać między blokami. Metropolia zmienia perspektywę, szczególnie pełnoletniej dziewczynie. Czuję, że odnajduję się na nowo w innej konwencji, jest to dla mnie bardzo ekscytujące i budujące… A i mogłam się w końcu przyznać, że trochę jestem śpiochem (śmiech)”.

Roksana Węgiel jest współautorką utworu, nad tekstem i muzyką pracowała z teamem producenckim WOLF HOUSE (Jeremi Sikorski, Kevin Mglej, Andrzej Jaworski, Albert Markiewicz).

Singiel jest dostępny w serwisach cyfrowych: Roxie Węgiel – Miasto

Roxie Węgiel „13+5”: Nowy album już w marcu

„Miasto” jest drugą po „Cichych szeptach” zapowiedzią albumu „13+5”. Długo wyczekiwany longplay od Roxie Węgiel składa się z 13 numerów, ukazujących artystkę w całkowicie nowej odsłonie. Oprócz popowych numerów, z którymi artystka jest najbardziej kojarzona, na krążku usłyszymy również gatunki takie jakie rap, alt-pop, drill-pop czy slap house.

Praca nad albumem trwała ponad dwa lata, jednak najbardziej przełomowe były ostatnie miesiące 2022 roku. Płyta stanowi podróż do wnętrza artystki, poruszając tematykę miłości, życia w showbiznesie i wiary, a także jest jej rozliczeniem z pięcioma laty w branży.

Na płycie ukrytych jest wiele symboli, a poszczególne utwory łączą się ze sobą w warstwie lirycznej. Tytuł „13+5” również nie jest przypadkowy. 13 to wiek, w którym Roksana na dobre zaistniała w branży muzycznej i pewnym krokiem po wygraniu Eurowizji Junior wkroczyła w świat showbiznesu. 13 jest to również ulubiona liczba artystki, jak i liczba piosenek na płycie. Z kolei 5 oznacza liczbę lat, która upłynęła od debiutu Roxie, co razem daje 18 – jej obecny wiek.

Pre-Order albumu: Roxie Węgiel – „13+5”

 

Trending News
Zajmij najlepsze miejsce na premierze „Dungeons & Dragons. Złodziejski honor” w Multikinie!

Multikino rozpoczęło przedsprzedaż biletów na „Dungeons & Dragons: Złodziejski honor”. Film wejdzie do kin 14 kwietnia, a bilety są dostępne w kasach kin sieci Multikino, na www.multikino.pl oraz w aplikacji mobilnej. „Dungeons & Dragons: Złodziejski honor” przenosi bogaty świat i zabawnego ducha legendarnej gry na…

Więcej
Vito Bambino w nowym brzmieniu z sanah!!!

Vito Bambino śpiewa z sanah „Mustanga” Vito Bambino przygotował nowy utwór specjalnie tak, aby wymykał się wszelkiej klasyfikacji. To nic z czym kojarzymy jego twórczość i jednocześnie coś bardzo dalekiego od utworów, do jakich przyzwyczaiła nas sanah. „Mustang” to kolejna piosenka, który promuje solową płytę…

Więcej