Newsy

16.06.2021

Pride Week w Music Box Polska!

Pride Week w Music Box Polska, to projekt specjalny, realizowany razem z magazynem LGBTQ+ “Replika”, Stowarzyszeniem Lambda Warszawa, Stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza, Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, portalem Cocktajl.pl oraz portalem Queer.pl. 

 

Czerwiec od lat kojarzy się z Pride Month, dedykowanym społeczności LGBTQ+. Na całym świecie odbywają się rozmaite wydarzenia w ramach Miesiąca Dumy, będące ukłonem dla tych, którzy jako pierwsi odważyli się walczyć o swoje prawa w nietolerancyjnym świecie.

Globalne marki wspierają inicjatywy Pride Month poprzez swoje zaangażowanie, produkując dedykowane linie odzieży, z których część dochodów przeznaczana jest na pomoc stowarzyszeniom i fundacjom LGBTQ+.

W dniach 18 – 20 czerwca Music Box Polska zmieni swoje logo na tęczowe, a cały weekend poświęcony będzie najzdolniejszym artystom, którzy zawsze byli przyjaciółmi społeczności LGBTQ+.

W ramach Pride Week planujemy dodatkowo 50 BEST PRIDE SONGS – specjalną listę przebojów, w której zaprezentowane zostaną doskonale znane utwory zarówno artystów otwarcie deklarujących przynależność do społeczności LGBTQ+, jak i wspierających ją. Wśród klipów nie zabraknie wyjątkowych przebojów od artystów takich jak: George Michael, Madonna, Ricky Martin, Cher, Elton John, Years & Years, Lady Gaga, Lil Nas X, jak i klipy polskich artystów: Kayah, Reni Jusis, thekayetan czy Nick Sinckler. 

Emisja 50 BEST PRIDE SONGS w sobotę 19 czerwca o godzinie 11:00 i w niedzielę 20 czerwca o godzinie 20:00.

Kamera Music Box Polska będzie obecna podczas Parady Równości w Warszawie. 

Jesteśmy dumni z tego, że Pride Week staje się naszą dobrą tradycją. Rok temu ukraiński kanał należący do holdingu mediowego Music Box Group był pierwszym w historii, który oficjalnie włączył się w obchody Pride Month, emitując „Pride Weekend” i zmieniając barwy swojego logo na tęczowe.

Trending News
Carla Fernandes z nowym singlem na wakacje

Po świetnie przyjętym „OK”, czas na “Będzie Co Ma Być”!   To już drugi singiel artystki w języku polskim….

Więcej
DONDA – nowa płyta Kanye Westa

Już w piątek, 23 lipca, ukaże się 10. studyjny album Kanye Westa Podczas 6. meczu finałów NBA, w nowym…

Więcej