Newsy

28.06.2022

Premiera ścieżki dźwiękowej do filmu „Elvis”

Długo wyczekiwany film „Elvis” i oryginalna ścieżka dźwiękowa są już dostępne! 

Oficjalny teledysk przedstawia historię ponadczasowej miłości Elvisa i Priscilli Presley, opowiedzianą za pomocą scen z filmu „Elvis”.
Kacey zapowiedziała i po raz pierwszy wykonała singiel na tegorocznej Met Gali, w której uczestniczyła wraz z Priscillą Presley, Austinem Butlerem i Bazem Luhrmannem. Ostatnie wydawnictwo ze ścieżki dźwiękowej jest następcą współpracy Eminema i CeeLo Green „The King and I” oraz coveru „If I Can Dream” w wykonaniu Måneskin.
Niedawno Swae Lee i Diplo zaprezentowali singiel „Tupelo Shuffle” z udziałem Gary’ego Clarka Jr. (Arthur „Big Boy” Crudup w filmie) i Austina Butlera (który udziela głosu Elvisowi Presleyowi w utworze). Nazwany na cześć Tupelo w stanie Mississippi „Tupelo Shuffle” ma ogromne znaczenie zarówno dla Swae Lee, jak i Diplo, ponieważ jest to nie tylko ich rodzinne miasto, ale także rodzinne miasto Elvisa Presleya. Dzięki temu specjalnemu połączeniu singiel stał się godną uwagi współpracą składającą hołd miejscu, które artyści dzielą z Elvisem.
 
Kacey Musgraves jest 6x zdobywczynią nagrody Grammy, która niedawno wydała album „star-crossed”. Płyta zadebiutowała na 1. miejscu listy Billboard Top Album Sales i zdobyła uznanie wielu krytyków, w tym Pitchfork, Rolling Stone i NY Times. „star-crossed” jest kontynuacją przełomowego albumu Musgraves z 2018 roku „Golden Hour”, który przyniósł Kacey trzeci debiut na liście Top Country Albums Billboardu i wyróżnił ją jako trzecią artystkę, która zdobyła nagrodę Album Roku podczas rozdania Grammy Awards, Country Music Association Awards oraz Academy of Country Music Awards. Musgraves została niedawno uhonorowana przez Time Magazine jako jedna z „Kobiet Roku 2022”, a w marcu zeszłego roku GLAAD Media Awards uhonorowało ją prestiżową nagrodą Vanguard Award. Musgraves znalazła się również wśród „Women In Music” Billboardu i „Power of Women” Variety. Country Music Hall of Fame zorganizował natomiast obszerną wystawę z życia artystki zatytułowaną „Kacey Musgraves: All of the Colors”.
„Elvis” to epicki spektakl wizjonera Baza Luhrmanna, który bada życie i muzykę Elvisa Presleya (Austin Butler) przez pryzmat jego skomplikowanej relacji z enigmatycznym menedżerem, „Pułkownikiem” Tomem Parkerem (Tom Hanks). Ścieżka dźwiękowa zawiera dorobek Elvisa z lat 50., 60. i 70., a także celebruje jego różnorodne wpływy muzyczne i trwały wpływ na popularnych dziś artystów.
Film „Elvis” zagłębia się w złożoną dynamikę między Elvisem Presleyem a „Pułkownikiem” Tomem Parkerem na przestrzeni ponad 20 lat, od początków Presleya do jego bezprecedensowej sławy, na tle zmieniającego się krajobrazu kulturowego i utraty niewinności w Ameryce. Centralnym punktem tej podróży jest jedna ze znaczących i wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). W rolach głównych u boku Butlera i Hanksa zagrali także wielokrotnie nagradzana aktorka Helen Thomson („Top of the Lake: China Girl”, „Rake”) grająca matkę Elvisa, Gladys, Richard Roxburgh („Moulin Rouge!”, „Oddech”, „Przełęcz ocalonych”) w roli ojca Elvisa, Vernona, i DeJonge („Wizyta”, „Stray Dolls”) jako Priscilla.
 
Trending News
Nowe nadmorskie wydarzenie już 19-20 sierpnia!

LO♡E Ustka Festival to festiwal pozytywnych emocji. Słoneczne dni, ciepłe wieczory nad Bałtykiem, zachody słońca z najlepszą polską muzyką.  Największa…

Więcej
Roksana Węgiel powróciła z nowym autorskim singlem

Roksana Węgiel zachęca do wyjścia poza ramy.  „Głośniej” to hasło przewrotne. Idealnie pasuje do tanecznego, głośnego beatu nowej piosenki Roxie, ale jest…

Więcej