W Warszawie trwa XXI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej – największe cyrkowe show w Polsce.
Hasło tegorocznego Festiwalu brzmi: „OBUDŹ W SOBIE DZIECKO”. Przed nami już trzeci weekend z wyjątkowymi pokazami akrobatycznymi, gimnastycznymi, iluzjonistycznymi, a także mrożącym krew w żyłach numerem z kołem śmierci, skrajnie niebezpiecznymi motory w kuli śmierci! Wszystko w nastrojowej oprawie muzycznej, z doskonałą choreografią i oryginalnymi kostiumami.
Festiwalowe emocje będą towarzyszyć mieszkańcom Warszawy i turystom w każdy weekend (sobota, niedziela) oraz w każdy poniedziałek, aż do 31 października.
Wydarzenie ma w stolicy długą tradycję, w tym roku odbywa się 21 edycja Festiwalu, który na stałe zapisał się w kulturalnym kalendarzu stolicy. Hasło tegorocznego festiwalu nawiązuje do wyjątkowego baśniowego charakteru programu i według jego twórców stanowi kwintesencję tradycyjnego cyrku w nowej odsłonie.
– „Jesteśmy po to, aby promować tradycyjną sztukę, bawić i wzruszać publiczność, łączyć pokolenia Polaków i dostarczać rozrywkę na najwyższym światowym poziomie. Pragniemy w każdym człowieku, niezależnie od wieku, „obudzić dziecko”, czyli sprawić, aby te dwie godziny spędzone pod naszym namiotem były dla niego totalnym oderwaniem od codzienności, wejściem do magicznego świata. Zdajemy sobie sprawę, że świat się zmienia, dlatego nasz program, poza elementami tradycyjnej sztuki, wzbogacamy o elementy spoza cyrkowego spektrum. Mamy dla naszych widzów szereg niespodzianek, które z pewnością ich zaskoczą” – mówi Kamil Zalewski, reżyser i jeden z artystów XXI Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej.
W programie Festiwalu znajdzie się uwielbiane przez polską publiczność koło śmierci – niezwykle efektowny, ale też niebezpieczny pokaz artystów z Ameryki Południowej z towarzyszeniem gorących latynoskich rytmów. Jakby tych emocji było mało, ciśnienie publiczności podniesie skrajnie ryzykowny pokaz motorów w kuli śmierci. Nie mniej emocji dostarczą akrobatyczne pokazy pod kopułą cyrkowego namiotu – pełne finezji romantyzmu i wyjątkowej sprawności artystów.
W trakcie całego spektaklu widzów będzie bawił wielokrotnie nagradzany na cyrkowych festiwalach clown RiCO, który zawładnął sercami, publiczności na całym świecie.
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej to nie tylko show, ale także konkurs – w szranki o statuetkę Złotego Clowna staną artyści biorący udział w spektaklu. Na przedstawieniu w dniu 16 października oceni ich profesjonalne Jury, zaś dzień później odbędzie się uroczyste rozdanie nagród!
Zostanie przyznana także nagroda najbliższa sercu każdego artysty – nagroda publiczności. Każdy widz będzie miał możliwość oddania głosu na ulubionego artystę
W tym roku w ramach Festiwalu artystów oceni także Jury dziecięce! Organizator wraca także do tradycji wręczania nagrody niespodzianki dla najmłodszego widza na każdym przedstawieniu!
Na trenie cyrkowego miasteczka będzie można nabyć zimne i gorące napoje, przekąski, a także zrobić sobie zdjęcie z bajkowymi postaciami.
Bilety na spektakl będzie można nabyć w kasie na terenie wydarzenia, a także przez Internet.
Festiwal potrwa do 31 października i będzie się odbywał pod największym w Europie namiotem cyrkowym obok Centrum Handlowego Wola Park, przy ul. Górczewskiej w Warszawie.
Terminy spektakli:
16 października (sobota), 14.00 i 17.00
17 października (niedziela), 13.00 i 17.00
18 października (poniedziałek), 18.00
23 października (sobota), 14.00 i 18.00
24 października (niedziela), 13.00 i 17.00
25 października (poniedziałek), 18.00
30 października (sobota), 14.00 i 18.00
31 października (niedziela), 13.00 i 17.00
PROGRAM XXI MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU SZTUKI CYRKOWEJ – Warszawa 2021:
Na cyrkowej arenie widzowie zobaczą między innymi: mistrzów akrobatyki sportowej, loping – koło śmierci, pokaz dużej iluzji, pokaz hula hop pod kopułą cyrku, pokaz siłacza, pokaz gimnastyki na Bungee, clowna RiCO, motory w kuli śmierci, pokaz żonglerki nogami, gimnastykę na sztrabatach, ekwilibrystykę na krzesłach, napowietrzny pokaz gimnastyki na kole oraz napowietrzny pokaz gimnastyki na siatce.