LOBODA świętuje 41. rocznicę urodzin i zapowiada specjalną wizytę w Polsce

Artystka, której fanom muzyki także w naszej części Europy przedstawiać nie trzeba, w czwartek 18 października obchodzi swoje 41 urodziny. Na co dzień matka 5-letniej Tildy i 12-letniej Evangeliny, po wybuchu wojny w Ukrainie, zamieszkała w Rydze. Od początku wojennego konfliktu, LOBODA aktywnie wspiera swoją ojczyznę w niesieniu pomocy, przekazując własne środki pieniężne na odbudowę zniszczonych domów i budynków, zakup niezbędnych leków, sprzętu medycznego, a także zakup sprzętu potrzebnego siłom obrony terytorialnej. W sumie artystka na te cele przeznaczyła już ponad 20 milionów hrywien.


Wiosną 2022 roku LOBODA ogłosiła międzynarodową trasę koncertową, odwiedzając nie tylko europejskie miasta, ale też Azję Zachodnią i USA. Część środków pozyskanych ze sprzedaży biletów na koncerty została przeznaczona fundacji DUSHA, na realizację celów statutowych. LOBODA regularnie aktywnie angażuje się w niesienie pomocy rodakom, także tym rozsianym po różnych krajach w których znaleźli tymczasowy dom. Artystka wspiera także wolontariuszy, którzy każdego dnia ryzykując własne życie, niosą pomoc potrzebującym Ukraińcom w miejscach trwania konfliktu wojennego. Niedawno wokalistka spotkała się w Kijowie z medykami i wolontariuszami ukraińsko-izraelskiej misji FRIDA Ukraine, w skład której wchodzą ratownicy, farmaceuci i medycy. Przy okazji rozmawiano także o dalszej współpracy związanej z niesieniem pomocy. W tym roku artystka wydała swój nowy album „Made in U”, który doczekał się również wersji z remixami. Jak mówi sama LOBODA, jest to najbardziej osobisty album w jej dotychczasowej karierze. Za sprawą środków pozyskanych dzięki słuchaczom albumu „Made in U” dostępnego w serwisach muzycznych, piosenkarka miała możliwość zakupienia domu rodzinie, która utraciła miejsce zamieszkania w wyniku rosyjskiej agresji.


Znana z perfekcyjności, dopracowanych teledysków, przemyślanego wizerunku i oszałamiających występów wypełnionych niesamowitą choreografią i oprawą wizualną, od lat wzbudza zaciekawienie także wśród fanów muzyki z zachodniej części Europy. Jej niezmiennie dobra passa trwa od 2009 roku, kiedy to dała się poznać Europie za sprawą występu w 54. Konkursie Piosenki Eurowizji, reprezentując Ukrainę z utworem „Be My Valentine”. LOBODA szykuje niespodziankę dla polskich fanów, która ujrzy światło dzienne już 27 października, by kilka dni później odwiedzić Warszawę podczas briefingu prasowego, opowiadając o swoich dalszych planach, w tym tych przygotowanych specjalnie z myślą o polskich odbiorcach.

Trending News
Debiutancki album „MT” Tribbsa już dostępny!

Na albumie znalazły się znane już mega hity, a także nowe produkcje i ciekawe featuringi. Prawdopodobnie znacie już tego niebieskowłosego DJ-a / producenta z jego szalonych reworków klasyków, takich jak „Ostatni raz zatańczysz ze mną” czy platynowego singla „Krakowski Spleen”. Ale sięgając nieco głębiej, znajdziecie…

Więcej
P!NK wydaje rozszerzoną wersję dziewiątego albumu

Gotowi na „TRUSTFALL – Tour Deluxe Edition”? Uznana piosenkarka, autorka tekstów oraz światowa ikona popu powraca! Rozszerzona wersja albumu „TRUSTFALL” zawiera sześć nagrań z bijącej rekordy trasy Summer Carnival Stadium Tour 2023, na którą artystka sprzedała prawie 3 miliony biletów. Na płycie znalazły się m.in….

Więcej