EUROWIZJA 2024 – NITA CHCE REPREZENTOWAĆ POLSKĘ!

nita zaskoczyła swoich fanów w mediach społecznościowych i oficjalnie potwierdziła, że przygotowała piosenkę na Konkurs Piosenki Eurowizji. Utwór “Thunder” wraz z lyric video trafił właśnie do sieci.
 

nita zadebiutowała w zeszłym roku (2023) swoim albumem “Nitki”, na którym znalazły się takie utwory jak “Wars” (ponad 2 mln odsłuchań na Spotify), ballada „Zimna Wojna” czy ostatnio wydany „Ex”. Artystka już zyskała szerokie grono fanów na TikToku oraz Instagramie, gdzie dzięki publikacjom muzycznych treści w sumie zgromadziła wokół siebie ponad 800 tys. obserwujących. Jej film, w którym świetnie naśladuje głosy innych wokalistek, stał się viralem na całym świecie i łącznie obejrzano go już ponad 18,5 milionów razy. W zeszłym roku również nita została ogłoszona jako ambasadorka programu Spotify EQUAL, a na przestrzeni ostatnich miesięcy miała okazję współpracować z takimi markami, jak SamsungPepsi czy Maybelline.

Teraz artystka stawia przed sobą nowe wyzwanie. Za namową fanów postanowiła przygotować utwór na Konkurs Piosenki Eurowizji.

Piosenka, którą nita postanowiła zgłosić do polskich preselekcji nosi tytuł “Thunder”. To pierwszy singiel artystki nagrany w języku angielskim.

Zobacz lyric video do utworu “Thunder”:


 

Zgłoszenie się na Eurowizję było dla mnie decyzją podjętą pod wpływem zachęty moich fanów. To stało się dla mnie ogromną motywacją, aby spróbować swoich sił w największym konkursie piosenki na świecie. W tym okresie miałam również okazję poznać wyjątkowych producentów: Arka Koperę i Toma Martina. To doświadczenie jeszcze bardziej umocniło moją decyzję. Myśląc o Eurowizji, zawsze czułam ogromny podziw dla artystów, którzy mieli odwagę tam wystąpić. Jestem osobą otwartą na nowe wyzwania, a udział w Eurowizji wydaje się być niesamowitą przygodą i szansą na dalszy rozwój mojej kariery. – opowiada nita.


fot. Dagmara Szewczuk

Thunder” to utwór o miłości, która niespodziewanie uderza i zmienia wszystko. To historia o uczuciu tak intensywnym i niespodziewanym jak burza. W piosence opisuję moment, gdy dwie dusze spotykają się i tworzą coś magicznego, coś co nazywam „Płonącą Symfonią”. – dodaje artystka.

Singiel trafił właśnie do serwisów streamingowych. O tym, czy nita będzie reprezentować Polskę na tegorocznym Konkursie Eurowizji – zadecyduje pięcioosobowa komisja ekspercka wybrana przez Telewizję Polską.

Trending News
Zara Larsson ogłasza trasę koncertową „VENUS TOUR”!

Zara Larsson ogłasza trasę koncertową „VENUS TOUR”! Koncert w Warszawie w marcu 2024. Zara Larsson – 07 marca 2024 – COS Torwar, Warszawa Sprzedaż ogólna: 3 listopada, godz. 10:00 na LiveNation.pl Przedsprzedaż dla klientów i osób zainteresowanych ofertą Citi Handlowy rozpocznie się w czwartek, 2…

Więcej
KIM PETRAS Ogłasza światową trasę koncertową Feed The Beast Tour!

KIM PETRAS Ogłasza światową trasę koncertową Feed The Beast Tour Trasa po Ameryce Północnej startuje 27 września, a trasa UK/Europa rozpocznie się 13 lutego. KIM PETRAS – 02 marca 2024 – EXPO XXI, Warszawa Obejrzyj wideo z ogłoszeniem trasy: Bilety dostępne na LiveNation.pl Debiutancki album…

Więcej