Newsy

23.06.2022

Dziewczyna z sąsiedztwa WOLSKIEJ i Lewandowskiego

WOLSKA i Piotrek Lewandowski zapowiadają nadejście lata i prezentują swój wspólny utwór – Dziewczyna z sąsiedztwa

WOLSKA ponownie nawiązała współpracę z Piotrkiem Lewandowskim, który był współkompozytorem jej debiutanckiego singla Telefon. Znany m.in. ze współpracy z Soblem i Pezetem jest tym razem także współwykonawcą. Dziewczyna z sąsiedztwa to wspólny utwór WOLSKIEJ i Piotrka, który w melodyjnym brzmieniu daje przedsmak nadchodzącego lata i mnóstwo pozytywnej energii.

W nowym singlu WOLSKA po raz kolejny czaruje nas swoim wyjątkowym wokalem i zaskakuje świeżością spojrzenia na świat i codzienne, zwykłe sprawy. Muzycznie Dziewczyna z sąsiedztwa czerpie z najlepszych tradycji indie-folkowych, porywając charakterystycznym brzmieniem ukulele w instrumentalnym refrenie.

Młoda wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i multiinstrumentalistka – tak opowiada o nowym singlu:
– “Tworzyliśmy tę piosenkę z Piotrkiem podczas długich zimowych wieczorów, gdy bardzo już tęskniliśmy za słońcem, i myślę, że wyszła nam idealna piosenka na lato. To taki utwór, który pasuje zarówno na przejażdżkę samochodem, do tańca na trawie czy na długi wieczorny chillout.
To już druga nasza współpraca i myślę, że zwrotki, pod względem muzycznym, mogą trochę przypominać mój debiutancki singiel. W refrenie musiało się oczywiście pojawić ukulele, do którego mam słabość, ale też myślę, że można tam także wyczuć inspirację twórczością mojego ulubionego islandzkiego zespołu Of Monsters and Men, co także idealnie złożyło się z niesamowitą grą na gitarze Piotrka. W warstwie tekstowej nawiązałam do mojej przemiany na przestrzeni ostatniego roku. To nie tylko zmiana koloru włosów (śmiech), ale także mojego spojrzenia na samą siebie w tym nowym świecie, który poznaję od ponad roku. To była ważna przemiana i trochę takie „przyspieszone dojrzewanie”, podczas którego dowiedziałam się więcej o sobie i swoich granicach i o tym, jaki mam wpływ na swoje życie.”
 
Do utworu powstał klimatyczny klip utrzymany w vintage’owych klimatach, tak charakterystycznych dla WOLSKIEJ, przygotowany przez duet reżyserski Pauli Patockiej i Dominika Szatkowskiego. Autorem zdjęć jest Michał Palikot.
Trending News
Nowe nadmorskie wydarzenie już 19-20 sierpnia!

LO♡E Ustka Festival to festiwal pozytywnych emocji. Słoneczne dni, ciepłe wieczory nad Bałtykiem, zachody słońca z najlepszą polską muzyką.  Największa…

Więcej
Roksana Węgiel powróciła z nowym autorskim singlem

Roksana Węgiel zachęca do wyjścia poza ramy.  „Głośniej” to hasło przewrotne. Idealnie pasuje do tanecznego, głośnego beatu nowej piosenki Roxie, ale jest…

Więcej