Newsy

14.01.2022

Alvaro Soler i David Bisbal motywują do działania

Alvaro Soler i David Bisbal przedstawiają wspólny utwór „A CONTRACORRIENTE”, który ma motywować do działania i ładować baterie.

– „A CONTRACORRIENTE” oznacza „pod prąd”. To piosenka o tych, którzy w ostatnim czasie najbardziej wycierpieli, o tych, którzy toczą codzienne walki i o tych, muszą wymyślić się zupełnie na nowo. Mam nadzieję, że ten utwór będzie formą motywacji” – tłumaczy Alvaro Soler.
Od pierwszego przeboju w 2015 roku, Alvaro Soler wykorzystuje sukces, by wyrażać swą miłość do rozmaitych kultur i różnych ludzi. – “Życie jest zbyt krótkie – liczy się dobra zabawa i uczenie się czegoś nowego każdego dnia – wyjaśnia hiszpańsko-niemiecki muzyk, który mówi sześcioma językami i mieszkał w wielu miejscach, jak chociażby w Tokio. – Zawsze zależało mi na tym, tworzyć muzykę z pozytywną energią, jednak podczas pandemii zrozumiałem, że krótkie chwile mogą być magiczne, a muzyka łączy i pomaga naładować baterie.”
Podobnego zdania jest jest David Bisbal, trzykrotny laureat Grammy, gwiazdor muzyki latynoskiej i współtwórca piosenki „A CONTRACORRIENTE”, który może pochwalić się 1,2 miliardami odsłon swych klipów. – “Od dawna chciałem współpracować z Davidem, ale nigdy nie mogliśmy zgrać grafików” – przyznaje Alvaro. – “W końcu, kiedy byłem w studiu w Madrycie, udało nam się dość spontanicznie coś zrobić. Puściłem Davidowi „A CONTRACORRIENTE”, a on zatrzymał taśmę po pierwszym refrenie i po prostu zaczął śpiewać zupełnie nową melodię. Nagle pojawiła się ta niesamowita energia, chemia w studiu. Od razu wiedzieliśmy, że nagramy coś wyjątkowego z idealnym refrenem.”
 
– “Z miejsca spodobała mi się ta piosenka” – dodaje Bisbal. – “Beat, tekst, melodia. Czułem jednak, że czegoś jej brakuje, ale od razu wpadłem na pewien pomysł. Wszystko działo się bardzo organicznie, naturalnie.”
Harmonię między artystami i tę niesamowitą energię czuć też w teledysku, który powstał w Hiszpanii. – “Byliśmy w Toledo, choć wygląda to jak Dolina Śmierci w Kalifornii” – wspomina Alvaro. – “Cała ekipa była niesamowita, a my się świetnie bawiliśmy, co – mam nadzieję – widać na ekranie. Jestem bardzo dumny z tego teledysku.”
Choć utwór „A CONTRACORRIENTE” nie pojawił się na najnowszej płycie Solera, „Magia”, idealnie pasuje do klimatu najbardziej osobistego dzieła Alvaro.
 
Alvaro Soler ma ponad 80 złotych i platynowych wyróżnień na całym świecie, dwa miliony sprzedanych albumów i ponad 5 miliarda streamów we wszystkich serwisach cyfrowych. Ostatnio został trenerem w nadchodzącym sezonie programu „The Voice Kids”, a jego głos można usłyszeć w filmie i na soundtracku „Nasze magiczne Encanto”.
Trending News
Nowe nadmorskie wydarzenie już 19-20 sierpnia!

LO♡E Ustka Festival to festiwal pozytywnych emocji. Słoneczne dni, ciepłe wieczory nad Bałtykiem, zachody słońca z najlepszą polską muzyką.  Największa…

Więcej
Roksana Węgiel powróciła z nowym autorskim singlem

Roksana Węgiel zachęca do wyjścia poza ramy.  „Głośniej” to hasło przewrotne. Idealnie pasuje do tanecznego, głośnego beatu nowej piosenki Roxie, ale jest…

Więcej