ALMA pracuje nad nowym albumem

„Summer Really Hurt Us” to nowy singiel ALMY, następca sierpniowego „I Forgive Me”. Artystka przygotowuje się właśnie do wydania drugiego albumu, który ukaże się w 2023 roku.

Z 650 milionami streamów na całym świecie, ponad milionem sprzedaży płyt w Wielkiej Brytanii i niezliczonymi hitami napisanymi dla swoich rówieśniczek (w tym Miley Cyrus, Ariany Grande, Lany Del Rey, Charli XCX i Tove Lo), fińska autorka piosenek ma ugruntowaną pozycję jednej z najbardziej ekscytujących gwiazd alt-popu ostatnich lat.
 
Singiel „Summer Really Hurt Us” pojawia się akurat w ostatnie dni lata i pierwsze jesieni. Chociaż to piosenka o poczuciu winy i żalu, ALMA wyraża te emocje w euforyczny sposób. Tkając górną linię wokół synth-popowej melodii, ładuje w ten zaraźliwy utwór czysty pop pełen żalu za to, co się stało, oraz nostalgii za wszystkim, co utracone.
 
ALMA wyjaśnia: „W «Summer Really Hurt Us» cofam się w czasie. Myślę, że chodzi tu o lato 2018 lub2019, kiedy naprawdę czułam, że tracę kontrolę. Grałam koncert za koncertem i dużo też wychodziłam. Ta mieszanka po prostu nie jest zdrowa. Wszyscy jesteśmy ludźmi, a kiedy życie staje się zbyt trudne, mamy tendencję do robienia rzeczy, które ranią nas i naszych bliskich. Myślę, że największą lekcją tamtego lata było to, że mam przywilej mieć wokół siebie tak niesamowitą grupę przyjaciół. Nawet jeśli stracę kontrolę, zawsze będą przy mnie, aby mnie wesprzeć i pomóc z tego wyjść. Jesteśmy dla siebie, wspieramy się bez względu na wszystko”.
„Summer Really Hurt Us” była piosenką, nad którą ALMA zaczęła pracować podczas lockdownu przez Zooma. Ukończyła ją w Szwecji podczas sesji z Elvirą Anderfjärd (Taylor Swift, Tove Lo). Elvira Anderfjärd jest jedną z głównych twórczych współpracowników ALMY przy jej nadchodzącym drugim albumie, obok szwedzkiego duetu producenckiego Decco (Dua Lipa, Selena Gomez, Calum Scott). Decco pracują właśnie nad własnym debiutanckim albumem.
 
Podczas gdy debiut ALMY „Have U Seen Her?” był intymny i pełen wyznań, jej nowa muzyka jest jeszcze bardziej osobista. Proces tworzenia płyty miał terapeutyczny charakter: ALMA miała szansę na wyrażenie tego, co wcześniej było niewypowiedziane, ale także na nauczenie się rozumienia i wybaczania sobie błędów, które popełniła po drodze. Album narodził się również z osobistego kontaktu z wybranymi lokalnymi współpracownikami. Podobnie jak większość materiału z nadchodzącej płyty ALMY, „Summer Really Hurt Us” jest zabawny, ale wrażliwy; porywający, ale i poddający ją samoanalizie. Podobnie jak jego twórczyni (a właściwie każdy z nas), czasami jest równocześnie fantastyczny, jak i daleki od ideału. Artystka udowadnia, że jest po prostu jedną z wielu.
 
Aby uczcić wydanie singla, ALMA ogłosiła właśnie krótką europejską trasę koncertową, w którą wyruszy w listopadzie. Artystka zagra 15.11 w Amsterdamie, 17.11 w Berlinie, 18.11 w Helsinkach, 23.11 w Londynie i 25.11 w Sztokholmie.
Trending News
Ellie Goulding powracaz nowym singlem

Najnowszy singiel i teledysk Ellie Goulding – „Like A Saviour” – to przedsmak jej piątego studyjnego albumu. „Higher Than Heaven” ma ukazać się 24 marca. Artystka zapowiedziała singiel w zeszłym miesiącu. Podała także nową datę premiery albumu, która pierwotnie była zaplanowana na 3 lutego: –…

Więcej
RAYE z debiutanckim albumem „My 21 st Century Blues”

RAYE, od dawna znana jako jeden z największych talentów brytyjskiej sceny muzycznej, wydaje właśnie swój długo wyczekiwany album ‚My 21st Century Blues’. To zbiór osobistych, poruszających utworów – stworzonych przez RAYE dla RAYE, ale również dla wszystkich, którzy zmagali i zmagają się z przeciwnościami losu….

Więcej