Newsy

26.07.2022

Meduza łączy siły z Jamesem Carterem, Elley Duhé i FAST BOY

Ceniony zespół Meduza nawiązał współpracę z Jamesem Carterem, Elley Duhé i FAST BOY w nowym singlu „Bad Memories”. Utwór jest następstwem przebojowego singla „Tell It To My Heart” z udziałem Hoziera.

Premierze utworu będzie towarzyszyć oficjalny teledysk wyreżyserowany przez Elliota Gonzo. „Bad Memories” to opowieść o dojrzewaniu. Grupa wietnamskich nastolatków wyrusza w podróż pełną samorealizacji. Poprzez ponowne połączenie z wietnamskim folklorem i mitologią, narracja kończy się odkryciem rozpadającego się kamiennego posągu smoka, który znajduje się w środku mistycznej dżungli.
 
„Bad Memories” łączy hipnotyzujące harmonie z porywającymi gitarami. To pierwszy singiel Meduzy od czasu viralowego „Tell It To My Heart” z udziałem Hoziera, który obecnie ma 106 milionów streamów na Spotify. Wcześniej ukazał się równie porywający „Paradise”, współpraca Meduzy z irlandzkim liderem list przebojów Dermotem Kennedym. Utwór zebrał ponad pół miliarda streamów na Spotify i pokrył się platyną w wielu krajach, osiągając 5. miejsce na brytyjskich listach przebojów.
 
Trio Meduza zyskało rozgłos za sprawą singla „Piece of Your Heart” z Goodboys. Od czasu premiery utwór zgromadził już ponad miliard streamów na całym świecie, zapewnił także artystom nominację do Grammy. Singiel zdobył diamentowe, multiplatynowe oraz złote odznaczenia, a w samej Wielkiej Brytanii sprzedano ponad 1,2 miliona egzemplarzy singla. Kawałek dotarł na szczyt US Dance Charts oraz na 2. miejsce UK Singles Charts. Kolejny singiel, „Lose Control”, nagrany we współpracy z Becky Hill i Goodboys, dotarł do 11. miejsca w Wielkiej Brytanii i także zdobył ponad miliard streamów.
 
Pochodzący z Londynu DJ i producent James Carter zgromadził ponad 150 milionów streamów na Spotify. Wierny swoim korzeniom, nadal wydaje unikatowe remiksy, w tym dla Rihanny, Jamesa Arthura, Avy Max i wielu innych artystów. Jego singiel „Hands in the Fire” z 2018 roku stał się viralem na TikToku i został wyświetlony ponad 150 milionów razy.
 
Zdobywając miliardy streamów, Elley Duhé ma na koncie współprace z Gryffin, Zeddem i Kyd The Band, zdobywając po drodze trzy platyny dla singli „Happy Now”, „Tie Me Down” i „Middle Of the Night”.
 
FAST BOY to berliński duet braci, który od debiutu w 2021 roku pisał już piosenki z takimi muzykami jak Tiesto, Ofenbach i Alok. Póki co zgromadzili ponad 100 milionów streamów, a „Bad Memories” Meduzy z pewnością podniesie ten wynik.

 

 
 

 

Trending News
Nowe nadmorskie wydarzenie już 19-20 sierpnia!

LO♡E Ustka Festival to festiwal pozytywnych emocji. Słoneczne dni, ciepłe wieczory nad Bałtykiem, zachody słońca z najlepszą polską muzyką.  Największa…

Więcej
Roksana Węgiel powróciła z nowym autorskim singlem

Roksana Węgiel zachęca do wyjścia poza ramy.  „Głośniej” to hasło przewrotne. Idealnie pasuje do tanecznego, głośnego beatu nowej piosenki Roxie, ale jest…

Więcej